BÖLGE AKTİVİTELERİ

Galata Kulesi
GALATA KULESİ:
Fetih’e kadar iki yüz yılı aşkın bir süre boyunca hemen hemen bağımsız bir Ceneviz sömürge kenti olan Galata’nın birkaç kez büyütülen kentsel savunma sistemindeki yirmi dört kuleden ayakta kalabilen tek ve en anıtsal olanı bu kuledir.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 600 m.

Dolmabahçe Sarayı (Müzesi)
DOLMABAHÇE SARAYI (MÜZESİ):
17.yüzyıla kadar Bogaziçi’nin koylarından biri olan bu yörenin; Altın Post’u aramaya çıkan Argonotların efsanevi gemisi Argos’un demirlediği, Fatih Sultan Mehmed’in Istanbul’u fethi sırasında Haliç’e indirmek üzere gemilerini karaya çıkardığı yer olduğu ileri sürülür.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 800 m.

Topkapı Sarayı
TOPKAPI SARAYI:
Dünyada günümüze gelebilmiş sarayların en eskisi ve genişi Topkapı Sarayı’dır. İstanbul’un fethinden sonra Fatih Sultan Mehmet tarafindan 1460 – 1478 yılları arasında yaptırılan Topkapı Sarayı, yaklaşık 380 yıl imparatorluğun yönetim merkezi olarak kullanılmıştır.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 3 km.

Yerebatan Sarnıcı
YEREBATAN SARNICI:
İstanbul en sık kuşatma tehlikesiyle karşılaşan şehirlerden biriydi. Kuşatma süresince yaşanan en önemli sorun da yiyecek ve içecek kaynaklarının tükenmesiydi. Bazilika Sarnıcı, Roma ve Bizans İmparatorları’nın bu sorunu çözmek için yaptırdığı sarnıçların en büyüğüdür.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 3 km.

Aya Sofya
AYA SOFYA:
Dünyanın 8. harikalarından birisi sayılan Ayasofya, Sanat Tarihi ve mimarlık dünyasının 1 numaralı yapısı hüviyetindedir. Bu yaşta ve bu ebatta zamanımıza gelebilmiş ender eserlerdendir. Orijinal adı Hagia Sofia olan, Türklerin Ayasofya dedikleri yapı yanlış bir şekilde, Saint Sofia olarak bilinir.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 3 km.

Sultan Ahmet Camii
SULTAN AHMET CAMİİ:
Türk ve İslam dünyasının en ünlü anıtlarından birisi olan Sultan Ahmet Camii İstanbul’a gelen herkes tarafından hayranlıkla ziyaret edilir. Klasik Türk Sanatının bir diğer örneği olan bu Sultan Camii orijinal olarak 6 minare ile inşa edilen tek camidir.
Hot Suites Taksim’e olan uzaklığı: 3 km.

Comments are closed.